понедельник, 27 августа 2012 г.

Портфоліо


ПОРТФОЛІО ПРОЕКТУ

Назва проекту

Фізичні основи ядерної енергетики

Назва навчальної теми

Атомна і ядерна фізика

 

Основний та другорядні навчальні предмети

Фізика

 

 

Вік учнів, клас 16-17 років, 11 клас

 

Стислий опис проекту

Навчальний проект спрямований на розвиток уміння аналізувати теоретичний матеріал, розуміти суть фізичних процесів під час вивчення теми, розуміти способи використання ядерної енергетики та її вплив на навколишнє середовище. Тема за програмою: «Атомна і ядерна фізика». Учні аналізуватимуть ілюстративний матеріал, розроблять пам’ятку для його характеристики. Кінцевим результатом проекту стане написання статей учнями з аналізом досягнень сучасної ядерної енергетики, її значення в народному господарстві. Учні досліджують методи вироблення ядерної енергії, екологічні проблеми ядерної енергетики, причини виникнення аварії на ЧАЕС та ліквідацію її наслідків.

План

План навчальногопроект

 

План впровадження проекту

Навчальні цілі

Розвивати уміння розуміти та аналізувати фізичні явища при вивченні даної теми, розуміти значення ядерної енергетики в житті людини та її екологічний вплив

Опис оцінювання 

На початку навчального проекту

При вивченні теми на різних етапах використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання . Таке оцінювання  допомагає учням і учителям поставити навчальні цілі, відслідковувати процес  у навчанні учнів, забезпечити зворотний зв'язок. Таблиця ЗХД, учительська презентація, використовується на початку проекту, в ході обговорень і в особистих щоденниках, а потім переглядаються наприкінці навчання теми. Вони дають учням можливість відмічати те, що вони вже знають, що хочуть дізнатися, і те, що вони вже дізналися.   

Під час роботи

При підготовці презентацій учні  ,   користуються Формою оцінювання презентації , яка допоможе учням ефективно продемонструвати те, чому вони навчилися. Вчитель запрошує учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи.  До закінчення створення презентацій потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Вчитель надає можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надає час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Вчитель використовує  взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним.

В ході проекту

Наприкінці роботи над проектом учням пропонується захистити проекти та використати для оцінювання своєї роботи.

Діяльність учнів

До початку проекту вчитель знайомить учнів з публікацією та презентацією (основних питань).

Ознайомившись з ключовим, тематичними та змістовими питаннями проекту і завданнями , учні прописують план дій для роботи над проектом, обговорюють його в групах, консультуються з учителем, розподіляють ролі.

Результат роботи групи – електронна публікація, в якій буде відображено зміст дослідження, результати та висновки учнів.

Після того як кожна група презентує результати своєї роботи провести «круглий стіл», на якому учні обговорюватимуть як підготовку, виконання проектів, їх презентацію. Необхідно звернути увагу на те, як ії виступ чи презентація були сприйняті. Завершить вивчення теми обговорення відповідей на ключове питання .

Відомості про автора

Ім'я, прізвище Анатолій Касьян

Фах, навчальний предмет Учитель фізики

Навчальний заклад Красноградська гімназія «Гранд»

Місто\село, район, область м. Красноград, Харківської області

Контактні дані a.g.kasiyan@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу 20.08-27.08.2012р.

Місце проведення тренінгу Красноградська гімназія «Гранд»

Комментариев нет:

Отправить комментарий